قانون جذب

تجسم خلاق چیست به همراه تمرینات کاربردی

تجسم خلاق چیست و چگونه مجسم کنیم
آیا تاکنون درمورد تکنیک تجلی ، تجسم خلاق شنیده اید ؟
شاید شما از قانون جذب پیروی می کنید و همیشه خواسته اید که آن را امتحان کنید ؟

خلق رویاها

خلق رویاها

تجسم خلاق ابزاری قدرتمند است که می تواند به شما در بیان اهداف خود کمک کند و آنچه را که می خواهید به وسیله آن در زندگی جذب کنید.
خوب به نظر می رسد ، درست است؟
شما می توانید از تصویری برای ایجاد زندگی رویایی خود استفاده کنید و تصور روشنی از آنچه می خواهید دریافت کنید. خوب من قصد دارم مراحل شروع استفاده از تجسم خلاق و مزایایی که باید در این مقاله از آنها تجربه کنید را به اشتراک بگذارم . اما اول اجازه دهید بحث کنیم که تجسم خلاق در واقع چیست و چگونه کار می کند .

تجسم خلاق چیست؟

تجسم خلاق نوعی تمرین ذهن آگاهی است که می تواند برای ارتقاء موفقیت در هر زمینه از زندگی مورد استفاده قرار گیرد.
تجسم فرآیند جمع آوری تصویرهای ذهنی بصری از آنچه شما می خواهید تجلی کنید است. در نتیجه ، می توانید احساسات مرتبط با تصویر مورد نظر را بدست آورید. به عبارت ساده تر ، تجسم خلاق همان جایی است که شما آنچه را که می خواهید تجسم می کنید و احساسات یا احساسی را که در صورت درست تصور می کنید را تجربه می کنید.

این می تواند به شما کمک کند اهداف و خواسته های خود را در جهان قرار دهید و برای رسیدن به آنها احساس انگیزه کنید. بسیار شبیه به یک تخته دید است اما تصاویر در ذهن شماست و جسمی نیست اگرچه هم تجسم خلاق و هم یک صفحه دید فیزیکی اهداف بسیار مشابهی دارند.

تجسم خلاق می تواند بسیار قدرتمند باشد زیرا شما از چشم ذهن استفاده می کنید تا تصاویر مفصلی از آنچه می خواهید تجلی کنید ایجاد کنید. این می تواند به شما کمک کند احساس مثبت و انگیزه بیشتری در رسیدن به این اهداف داشته باشید. پس از تجسم ، باید احساس الهام و آمادگی برای انجام اقدامات در جهت اهداف خود کنید.

قدرت ذهن ما

قدرت ذهن ما

 

اگر دائماً افکار خاصی را برای خود تکرار می کنید ، ذهن ناخودآگاه شما این افکار را می پذیرد و این کار در بلند مدت باعث تغییر در طرز فکر شما می شود.
این تغییر در طرز فکر می تواند بر رفتارها ، احساسات و عادات های شما تأثیر بگذارد. و به همین دلیل است که تجسم خلاق می تواند بسیار مؤثر باشد!
ذهن یک چیز بسیار قدرتمند است و تصاویر بصری که از طریق تجسم خلاق ایجاد می شوند می توانند برخی از احساسات و عواطف قوی را که هنگام فکر کردن به آنها تجربه می کنید تعیین کنند. به همین دلیل مهم است که درمورد آنچه می خواهید تجسم کنید ، روشن شوید . برای دستیابی و آشکار کردن نتایج مورد نظر شما می توانید از تجسم خلاق استفاده کنید.

 این افکار را می توان در ذهن شما تکرار کرد که این امر به شما کمک می کند تا طرز تفکر و نهایتا رفتار خود را تغییر دهید ، به همان روشی که درجهت اهداف شما باشد.
سرانجام تجسم خلاق می تواند برای یک برنامه درمانی نیز استفاده شود. در اینجاست که می توان از تصاویر بصری برای جایگزینی و بازآفرینی تصاویر که ناراحت کننده هستند یا باعث ایجاد استرس می شوند استفاده کرد. این کار را می توان با یک معلم به صورت حضوری به عنوان یک فرد یا یک گروه انجام داد . تجسم خلاق نشان داده است که تصاویر ذهنی بصری مثبت به افزایش آرامش جسمی و روحی و کاهش استرس کمک می کند.

مزایای تکنیک های تجسم خلاق

اکنون که می دانید اصول اولیه تجسم چیست بیایید نگاهی عمیق تر به فواید آن بیندازیم. تکنیک های تجسم خلاق می تواند مزایای بسیاری را ارائه دهد و این امر می تواند خیلی بیشتر از آنچه در تظاهرات خود به شما کمک می کند انجام دهد.
در اینجا 6 مزیت از تکنیک های تجسم خلاق آورده شده است.
(خواندن را ادامه دهید تا دقیقاً چگونگی تجسم را کشف کنید!)

 استرس را کاهش می دهد

حتی صرف وقت گذاشتن از روز خود را به ماندن ، سکوت و آرامش در هنگام تجسم می تواند به کاهش استرس شما کمک کند و به شما در احساس مثبت تر کمک می کند. تجسم درست مثل مراقبه نوعی تمرین آرامش است . از آنجا که شما به طور معمول در حال دیدن موقعیت های مثبت هستید ، طبیعتاً می تواند به آرام کردن ذهن شما و آرامش خاطرتان کمک کند.

 تمرکز را افزایش می دهد

در واقع مثل مراقبه شما می توانید با نشستن و تجسم ، تمرکز خود را افزایش دهید. هنگامی که شما یک کار مانند تجسم خلاق را انجام می دهید ، مشکلات روز خود ویا نگرانی هایی را که ممکن است درباره آینده داشته باشید را فراموش می کنید . این کاربه شما فرصتی می دهد تا فقط روی تجسم و تمرکز خود متمرکزشوید

اعتماد به نفس خود را بدست می آورید

وقتی تجسم می کنید به طور عادی خود را در حال رسیدن به موفقیت می بینید که در این حال موقعیت های مثبتی را تجربه می کنید و این بدان معنی است که شما می توانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید ، زیرا می خواهید به خودتان باور داشته باشید و تجسماتتان را به حقیقت بپیوندید . هرچه بیشتر خود را در حال انجام کارهای شگفت انگیز تصور کنید ، می توانید به خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

 شادی می آورد

حتی ممکن است تجسم خواسته شما در حال حاضر درست نباشد ولی حتی فکر کردن در مورد خواسته تان می تواند باعث شادی در زندگی شما شود. دلیل این است که ذهن شما تفاوت بین تجسم و انجام کار را نمی داند . این بدان معناست که اگراحساس شما واقعی باشد می توانید شادی و هیجانی را که احساس می کنید را تجربه کنید و این تجسم های دیگر شما را هم قوی تر می کند .

الهام بخش است

همچنین تجسم همراه با اطمینان می تواند اثرات الهام بخش بالایی برای ما داشته باشد  وقتی اهداف و رویاهای خود را تجسم می کنیم ، الهام می گیریم که آنها را به وقوع بپیوندیم . این الهام بخشی می تواند ما را ترغیب کند تا در واقع به اهداف خود عمل کنیم اگر بتوانیم اهداف خود را در یک تجسم ببینیم ، از آن الهام می گیریم که اطمینان حاصل کنیم آن را در واقعیت خود نیز خواهیم دید.

 روابط بهبود یافته

از آنجا که تجسم خلاق می تواند به شما در داشتن انگیزه مثبت ، اعتماد به نفس و الهام بخشی کمک کند می تواند در بهبود روابط نیز کمک کند. این می تواند با دوستان یا شریک زندگی تان باشد. هرچه بیشتر تجسم می کنید بیشتر به خود و توانایی های خود اطمینان می کنید. این امر می تواند به بهبود زندگی زناشویی اجتماعی و روابط شما کمک کند زیرا همزیستی کلی شما بهبود می یابد.

6 مرحله برای شروع استفاده از تجسم خلاق

آیا به دنبال شغل رویایی خود هستید؟ یا شاید در جستجوی شریک زندگی مناسبی برای خود هستید یا این که چگونه میتوانید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید … اکنون چگونگی استفاده از تجسم در تمرین را برایتان شرح می دهیم سپس می توانید عمیق تر به چگونگی استفاده از تجسم خلاق در عمل بپردازید .
هدف شما هر چه باشد فرقی نمی کند ، حتما این مراحل اساسی را امتحان کنید تا با استفاده از تجسم خلاق به خواسته خود برسید.
( همچنین توصیه می کنیم فایل های صوتی هیپنوتیزم تجسم خلاق را گوش کنید  این می تواند به تقویت حالت مراقبتی شما و بهبود تکنیک تجلی شما کمک کند. )

مرحله اول: حالت خود را تنظیم کنید

بسیار مهم است که هنگام تلاش برای تجسم خلاق ، در حالت آرام و مثبت قرار بگیرید. به عنوان مثال ، ممکن است سعی کنید در یک محیط آرام پیاده روی داشته باشید ، در یک حمام گرم غوطه ور شوید و یا به موسیقی سازهای دلپذیر گوش دهید.

هنگامی که احساس آرامش می کنید ، مکانی پیدا کنید که دچار آشفتگی نشوید و در طی روند کار راحت باشید. هرچه مدت زمان طولانی تری را بر روی تجسم خود صرف کنید موثرتر خواهد بود.

مرحله دوم: خود را در یک وضعیت آرام قرار دهید

سعی کنید قبل از شروع تجسم با یک تمرین مراقبتی ساده خود را آماده کنید در این صورت تجسم شدیدترین و پر معنی تر خواهد بود . برای بیشتر افراد ، چیزی که لازم و موثراست چند دقیقه تمرکز بر روی یک تنفس آرام است.

مرحله سوم: هدف خود را تجسم کنید

هنگامی که ذهن شما احساس آرامش می کند وبیشترین پذیرش را دارد، شروع کنید به تصویر سازی از چیزی که می خواهید و این کار را انجام دهید تا زمانی که دوست دارید تمام جزئیات را در ذهن بسازید.
به عنوان مثال ، اگر خواهان ارتقاء در محل کار هستید ، خود را تصور کنید که برگه ارتقاء را دریافت کرده اید وشاهد عکس العمل های مثبت اطرافیان هستید.

سعی کنید تا حد ممکن محیط را واقع بینانه تر ببینید و تمام تلاش خود را بکنید تا نه تنها مناظر بلکه صداها ، رایحه ها و احساسات لمسی مرتبط با هدف خود را نیز تجربه کنید.

مرحله چهارم: احساسات مرتبط با تجسم خود را نگه دارید

اگرچه مهمترین بخش تجسم خلاق فرآیندی است که در مرحله سوم شرح داده شده است و اگر به تجربیات تجسم خود اجازه دهید تا بربقیه روزهایتان أثر بگذارد ، می توانید اهداف خود صورت آشکار در زندگی خودببینید.
سعی کنید احساسات غرور ، خوشبختی ، اعتماد به نفس و آرامشی را که هنگام تصویر کردن از هدف خود تجربه می کنید ، نگه دارید و بارها بر این عقیده تأیید کنید که به زودی چیزهایی را که می خواهید به خود جذب کنید.

مرحله پنجم: استفاده از تجسم خلاق را به صورت عادت در آورید.

در حالت ایده آل ، شما باید تجسم خلاق را به بخشی روزانه از زندگی خود تبدیل کنید. بیشتر افراد از این روش استفاده می کنند که یک زمان خاص از روز یا شب را به تجسم اختصاص دهند (مانند یک دوره پانزده دقیقه ای قبل از خواب) ، اما مهمترین چیز این است که شما آیین تجسم هدف خود را حفظ کنید تا زمانی که آنچه را که می خواهید به دست آورید.

مرحله ششم: برای دستیابی به هدف خود سخت تلاش کنید

اگرچه تجسم خلاق بسیار باورنکردنی است و مطمئناً می تواند نقش مهمی در فراهم آوردن یک زندگی مناسب برای شما داشته باشد ، اما اگر گام های مشخصی در جهت اهداف خود بردارید ، شانس موفقیت خود را نیز افزایش می دهید.
از هر فرصتی مناسب که با آن روبرو می شوید ، شجاع باشید و به زندگی شادتر و محقق تر ایمان داشته باشید.
موفق باشید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن