مدیتیشن و مراقبه

چگونه چشم سوم را فعال کنیم ؟ فایل آموزشی

در این مقاله از سایت متاراز در مورد چشم سوم و چگونگی فعال کردن آن نکات جالب توجهی را مطالعه می کنیم.

امروزه با توجه به پیشرفت علم و دانش بشریت، باز هم انسانها به دنبال امور ماورالطبیعه هستند زیرا معتقدند که رموزی در جهان هستی وجود دارد که با توجه به قدرت درونی که هر کسی در وجودش دارد می تواند به این رموز دست پیدا کند.

انسان می تواند با کمک این رموز کیفیت زندگی خود را بهبود بخشد. به طور کلی انسان همیشه به دنبال این بوده که از کجا آمده است و به کجا می رود یا اینکه چه قدرتهایی در عمق وجودش قرار دارد.

برای همین انسانها در طول زندگیشان همیشه به دنبال علوم ماورالطبیعه بوده اند که یکی از این علوم چشم سوم یا آجنا می باشد. بسیاری تلاش می کنند که چشم سوم که در قسمت چاکراه ششم قرار دارد  را فعال کنند.

 

چشم سوم چیست؟

چشم سوم یا آجنا یا غده صنوبری، جزء چاکراه ششم و یکی از هفت چاکراه اصلی بدن است. که محل آن در قسمت بین دو ابرو، کمی بالاتر قرار دارد.

انسان با دو چشم ظاهری خود می تواند دنیای مادی را ببیند ولی با فعال کردن چشم سوم خود می تواند بر دنیای معنوی و ماورالطبیعه نیز اشراف داشته باشد و حتی آینده را نیز پیشبینی کند، با موجودات دیگر صحبت کند و قادر است که ذهن خوانی کند. بسیاری از کسانی که تمرینات یوگا و مدیتیشن را انجام می دهند تمرکز خود را بر این قسمت می گذارند.

چشم سوم نیز مانند هر کار دیگری نیاز به تمرینات بسیاری دارد بعد از اینکه فرد توانست چشم سوم خود را فعال کند در ابتدا با روح خود سخن می گوید سپس به دنیای ماورالطبیعه وصل می شود. و در اصل به نوعی روشن بینی خواهد رسید.

خداوند در آیه 22 سوره قاف اشاره به چشم سوم می کند و می فرماید:
تو در غلفت از این بودی پس ما پرده را برداشتیم و چشمانت تیزبین شد.

چشم سوم چیست

 

خداوند در این آیه می فرماید پوششی وجود دارد که مانع دید بیشتر شما می شود. مثلا پوششی که نمی گذارد انسان بهشت و جهنم را ببیند و آن را تصور کند! اگر این پوشش برداشته شود انسان میتواند از گذشته و آینده خود به راحتی باخبر شود.

مسلم است از آنجایی که انسان با دو چشم ظاهری خود نمی تواند حقایق پشت پرده را ببیند خداوند لطف فرموده اند و چشم سوم را در قسمت چاکرا ششم قرار داده اند تا انسان بتواند با فعال کردن چشم سوم یا آجنا حقایق را ببیند و از آن در جهت پیشرفت و موفقیت جهان استفاده کند.

 خداوند در قرآن می فرمایند:

ان تتقوا الله یجعل لکم فرقانا «هر کس تقوا پیشه کند خداوند به او فرقان (قدرت تمیز بین حق و باطل) عطا میکند».

چاکراه چشم سوم مسئول نظارت بر ذهن است. این چاکراه پل ارتباطی بین بعد فیزیکی یا دنیای بیرونی و متافیزکی یا دنیای درونی انسان است. و به رنگ نیلی می باشد.

موضوع چشم سوم از زمان های بسیار قدیم به خصوص در آیین هندوها وجود داشته است. و آن را جزئی از آیین مذهبی خود می دانستند. حتی مسلمانان نیز به نوعی آگاهانه و یا ناآگاهانه چشم سوم خود را تحریک می کنند به صورتی که وقتی اقامه ی نماز می کنند و به سجده می روند پیشانی و محل چاکراه چشم سوم را بر مهر می گذارند و این خود باعث تحریک و فعال شدن چشم سوم می شود.

 

آموزش و راههای باز کردن چشم سوم یا آجنا

1 – تحریک کردن بین دو ابرو

ابتدا انگشت سبابه ی خود را بر قسمت بین دو ابرو قرار دهید و بر خلاف عقربه های ساعت آن را بچرخانید حدود 5 تا 10 ثانیه این کار را انجام دهید، در این مرحله تقریبا بعد از دو هفته چشم سوم شما تحریک شده است و احساساتی را در این قسمت متوجه می شوید.

بعد از آن که تغییرات را حس کردید چشمان خود را ببندید و در قسمت بین دو ابرو تصور کنید که کره ی چشم دیگری وجود دارد که با آن چشم به بالا و پایین به نوک بینی و به سمت چپ و راست نگاه کنید این بار هم بعد از مدتی که در هر فردی متفاوت است چشم سوم شما در حال تحریک شدن و سپس باز شدن است. می توانید چیزهای خارق العاده ای را ببینید و حس کنید.

2 تمرینات مراقبه و مدیتشن

آموزش و راههای باز کردن چشم سوم یا آجنا

 

انجام تمرینات مدیتیشن از دیر باز وجود داشته است حتی امروزه از این روش برای بهبود و درمان بیماری هایی چون اضطراب و استرس و … هم استفاده می شود و کاربرد دیگر این تمرین برای باز کردن چشم سوم می باشد وقتی شخص در حالت آرامش و سکون قرار می گیرد تمرکز خود را بر قسمت بین دو ابرو و جایگاه چشم سوم می برد و بعد از مدتی آن را باز میکند.

3 – استفاده از تکنیک 2.478

این تکنیک باید در یک مکان بسیار آرام و ساکت انجام شود. نفس عمیق بکشید تا احساس تغییر یافته ای مثل خلسه را به وجود بیاورید.
ابتدا به مدت 4 ثانیه از سوراخ های بینی نفس بکشید و سپس 7 ثانیه نفس خود را نگه دارید و بعد به مدت 8 ثانیه هوا را از طریق دهانتان بیرون دهید . هنگام انجام این کار حتما زبانتان را پشت دندانهایتان قرار دهید. هنگامی که به آرامش روحی رسیدید به چشم سوم خود نگاه کنید. حتما تغییری احساس خواهید کرد. این تمرین را در ابتدا 2 دقیقه در روز انجام دهید و سپس و به مرور زمان آن را افزایش دهید .

4 – استفاده از رنگهای بنفش و نیلی داخل خانه

ستفاده از رنگهای بنفش و نیلی داخل خانه

همان طور که می دانیم هر یک از چاکراههای بدن به رنگی می باشند رنگ چاکراه ششم یا چشم سوم نیز نیلی و بنفش است. خانه و یا محل کار خود را پر از رنگهای نیلی و بنفش کنید تا چشم سوم خود را از این طریق تقویت کنید.

5 – از بوهای خوب و معطر استفاده کنید

میتوانید از صنبل استفاده نمایید، استفاده از بابونه رومی یا آلمانی بسیار عالی است، گریپ فروت نیز میتواند به شما کمک شایانی نماید، از جوز هندی نیز میتوانید استفاده کنید. بوهای معطر نیز یکی دیگر از راههای تقویت چشم سوم است که می توانید از این گیاهان معطر در منزل استفاده کنید.

6 – انجام تمرینات یوگا

حتما از یوگا و فواید آن شنیده اید . این ورزش بی نظیر میتواند در فعال کردن چشم سوم شما نیز مفید باشد ! در این ورزش حرکاتی انجام میشود که برای باز کردن چشم سوم بسیار خوب است مثل : تنفس، تمرکز و حرکت بدنی .
در زیر بهترین حرکاتی که میتوانید انجام دهید را معرفی میکنیم :
قهرمان نشسته
بایستید و تا نصفه روبه جلو خم شوید
در حالت بچه قرار بگیرید
در حالت سگ مانند به صورت روبه پایین قرار بگیرید
ایستادن بر شانه نیز خوب است

7 – گیاهخوار شوید

در برنامه غذایی روزانه خود ، میوه ها و سبزیجات به رنگ ابی و بنفش را بی افزایید تا باعث تقویت چشم سوم خود شوید. استفاده از آب میوه هایی مثل آب انگور یا بلک بری میتواند بسیار برای شما مناسب باشد . در زیر به معرفی بهترین میوه ها و نوشیدنی ها برای باز کردن چشم سوم میپردازیم :
حتما از کشمش سیاه استفاده کنید
بلوبری یکی از موادی است که بسیار میتواند کمک کننده باشد
بلک بری را حتما در برنامه غذایی خود بگنجانید
بادمجان نیز خواص زیادی برای فعال کردن چشم سوم شما دارد
استفاده از آلو برقان نیز بسیار مفید است
سبزی رنگین کمان را نیز استفاده کنید
چغندر هم بسیار عالی و مفید است

8 – انجام تمرین تمرکز

مهمترین عاملی که باعث باز شدن چشم سوم شما می شود تمرکز کردن است بر روی امواج ذهنی خود تمرکز کنید سعی کنید از تصویرسازی شروع کنید و تصور کنید که چشم سوم شما باز است و تا چند دقیقه با چشمان بسته بدان نگاه کنید و تمرکز کنید به قول معروف در زمانهای قدیم عرفا به جاهایی مثل بیابانها و جنگلها و کوهستان ها می رفتند تا در آنجا ریاضت بکشند و چشم سوم خود را باز کنند برخی از آنها موفق هم می شدند امروزه هم این کار انجام می شود اما شما اگر می خواهید این کار را در منزل انجام دهید بهتر است تحت نظر یک استاد باشید.

 

علائم باز شدن چشم سوم چیست؟

علائم باز شدن چشم سوم

 

اولین نشانه باز شدن چشم سوم احساس خستگی و فشار و درد در قسمت بین دو ابرو است. و همچنین در برخی موارد احساس گرما نیز وجود دارد. حساسیت نسبت به نور زیاد می شود رنگها را عمیق تر می بینید حتی می توانید رنگ ستاره ها را از پشت ابرها نظاره کنید.

چیزهایی از آینده را خواهید دید که دیگران قادر به دیدن و درک آن نیستند فردی دور اندیش می شوید و می توانید وقایع را تجزیه و تحلیل کنید.

همچنین تغییراتی در ویژگی های روحی شما رخ میدهد مثلا شاید به موضوعی در قبلتر علاقه داشته اید اما اکنون آن موضوع چیز بسیار پیش پا افتاده ای هست برایتان و یا حتی غذایی را دوست داشته اید و بعد از باز شدن چشم سوم دیگر به آن غذا اهمیتی نمی دهید.

با باز شدن چشم سومتان نقاب از چهره ی افراد برایتان برداشته می شود و می توانید درون و افکار هر فردی را پیش بینی کنید و یا سوالهایی که می شود جواب آن را از قبل خواهید فهمید.

توجه داشته باشید سردرد ها و درد قسمت بین دو ابرو در ابتدا طبیعی است زیرا وقتی که شما تمرینات را انجام می دهید چاکراه ششم در حال باز شدن است و این موضوع باعث درد می شود که این درد تا حد توان شما است و جای نگرانی نیست.

 

باز کردن چشم سوم آیا خطرناک است؟

به هر حال انسان وقتی وارد دنیای ماورالطبیعه می شود، نه تنها تمرینات لازم را برای کسب دانش مورد نظر انجام می دهد باید قدرت روح و ذهن خود را نیز بالا ببرد تا جنبه و ظرفیتش به اندازه ی کافی شود در غیر این صورت مشکلاتی به وجود می آید.

از جمله:

ممکن است ترس و اظطراب به وجود بیاید

اگر چشم سوم خود را به زور مجبور به باز شدن کنید، دیگر کنترلی روی آن نخواهید داشت و ممکن است مجبور شوید ارواح جهان را یکی پس از دیگری ببینید و شکی نداشته باشید که بسیار ترسناک خواهد بود. زیرا اگر چشم سوم شما به زور باز شود و فقط یکی از چاکراها باز باشد ، دیگر نمیتوانید فقط ارواحی که کائنات تعیین کرده اند را ببینید! توجه کنید که این در صورتی خواهد بود که عجولانه آجنا را مجبور به باز کردن کنید.

درک نکردن قدرت چشم سوم

درک نکردن قدرت چشم سوم

 

چون چشم سوم ما قدرت فراوانی دارد و با دو چشم دیگر قابل مقایسه نیست، شما نمیتوانید قدرت آن را درک کنید!
شما با استفاده از آجنا خواهید توانست تصویر‌سازی کنید، رویاپردازی کنید و همچنین صداهایی را بشنوید که تا قبل از این نمیتوانستید بشنوید. پس اگر درک آن برایتان سخت باشد این قدرت را هضم نمی کنید و دچار مشکلاتی خواهید شد.

ناآگاهی و عدم تسلط باعث دیدن چیزهای غلط می شود

اگر چشم سومتان به صورت اصولی باز نشده باشد میتواند به جای کمک به دید شما، اطلاعات غلطی از محیط اطراف به شما بدهد که باعث نا امیدی شما می شود.

 

عدم توانایی کنترل و تعادل قدرت

اگر توانایی کنترل قدرت خود را نداشته باشید و روش استفاده درست از آن را فرا نگرفته باشید، ارواح شرور برای تامین انرژی خود به شما رجوع خواهند کرد و در این صورت انرژی تان به سرعت تخلیه خواهد شد.

 

شنیدن صداهای بلند

با باز شدن چشم سومتان ممکن است صداهای بسیار بلندی بشنوید که در انتهای شب بیشتر و بیشتر خواهند شد. صداهایی مثل جیغ و فریاد که  جلوی خواب شما را میگیرد.

 

ایجاد مشکلات روحی

هنگامی که چشم سوم شما باز شود، به صورت عجیبی قدرت ذهنتان افزایش خواهد یافت و اگر جنبه ی لازم را در خود تقویت نکرده باشید این ممکن برایتان مشکل ساز شود و هنگام صحبت با دیگران باعث مشکلاتی شود. مثلا اگر با فردی که دارای چاکرای ششم بازی است صحبت کنید، ممکن است دچار سردرد شوید. دلیلش هم کشش زیاد انرژی توسط آجنا است.

 

 

نکته: آجنا یا چشم سوم وسیله‌ای برای پیش‌بینی، پیشگویی، آینده نگری و روشن‌بینی و به علت نقش حیاتی در ادراک روح بسیار با اهمیت است.

آجنا که در قسمت چاکراه ششم قرار دارد، مجرای ارتباطی ما با ضمیر ناخودآگاه و مرکز نیروی درونی‌مان می‌باشد، یعنی جایی که بدن می‌تواند خود را شفا دهد، یا حتی دیگران را از این طریق می توان شفا داد.

آجنا مرکز ارتعاش انرژی‌های روحی و نیروهای روانی خودآگاه و ناخودآگاه می‌باشد. می توان گفت که چشم سوم مرکز فرماندهی روح در جسم فیزیکی است. و کسانی که به طور درست چشم سوم خود را باز می کنند به نوعی خودشناسی عمیق می رسند و در هر شرایطی از شهود خود الهام می گیرند و از آن برای کمک به هم نوعان خود استفاده می کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن