قانون جذب

قانون جذب چیست؟

در این بخش از سایت متاراز با تعریف دقیق قانون جذب و اینکه قانون جذب چیست  همچنین در مورد نحوه ی عملکرد این قانون مهم  کائنات و قدرتمند اطلاعات ارزنده ای را کسب خواهید کرد همچنین خواهیم گفت که چگونه با  قانون جذب برای پیشرفت و موفقیت هایمان استفاده کنیم. با ما همراه باشید که از قدرت نامحدود این قانون منظم که بر جهان حکم فرماست رازهایی را برای شما بازگو کنیم.

قانون جذب چیست؟

قانون جذب چیست؟

قانون جذب قانونی است که بر طبق آن با تکرار و تمرکز بر افکار و اندیشه هایمان می توانیم تجربه های مثبت و منفی را وارد زندگی خود کنیم و همانند آنچه که بدان می اندیشیدیم را جذب زندگی خود کنیم.

در قانون جذب خوب و بد تفاوتی ندارد شما به هر آنچه بیندیشید در حال جذب آن هستید. قانون جذب بسیار ساده است و هیچ چیز پیچیده ای در آن وجود ندارد. زندگی هر انسانی از دو بخش منفی و مثبت تشکیل شده است که اگر به چیزهای مثبت فکر کنید همانند آن را جذب خود می کنید و اگر منفی فکر کنید باز هم همانند همان را جذب زندگی خود می کنید.

روزانه چندین هزار فکر از ذهن شما می گذرد اندیشه هایی که در ذهن شما تکرار می شوند همان هایی هستند که قرار است به زودی به زندگیتان وارد شوند.

حال شما چه به قانون جذب باور داشته باشید یا چه به آن باور نداشته باشید مدام در حال استفاده از این قانون هستید حتی در همین لحظه که به مطالعه این مقاله می پردازید این قانون در حال حرکت به سمت شما هست.

استفاده افراد آگاه از قانون جذب

اندیشنمدان هم از قانون جذب استفاده میکنند

برخی از افراد موفق و ثروتمند در جهان هستند که به صورت ناخودآگاه از این قانون استفاده می کنند و شاید هیچ اطلاعی هم از این قانون نداشته باشند یا حتی به آن باور هم نداشته باشند اما بدون آنکه خودشان بدانند این قانون برایشان کار میکند.

اما اکثر ثروتمندان و افراد موفق در جهان از وجود قانون جذب باخبر هستند و برای دست یابی به رویاهایشان هر روز از این قانون استفاده می کنند.

قانون جذب با چشم یا حواس پنجگانه قابل رویت نیست، درست مثل نیروی مغناطیس یا قانون جاذبه زمین و … اما همان طور که نیروهای طبیعی دیگر که قابل مشاهده نیستند اما وجود دارند قانون جذب هم به همین شکل هست، قابل رویت نیست اما وجود دارد.

در سال 2006 کتاب و همینطور فیلم، مستند راز توسط خانم راندا برن به چاپ رسید که در این کتاب به طور رسمی در مورد قانون جذب توضیحات کامل و جامعی آمده بود که بسیاری از اساتید بزرگ موفقیت جهان نیز در نوشتن این کتاب نقش داشته اند، افرادی مثل:

دکتر جوایتالی:

بسیاری از مردم فکر می کنند که در شرایط کنونی زندگی خود گرفتار و محبوسند واقعیت زندگی شما هر آنچه که هست این خود شما هستید که آن را خلق کرده اید و اگر می خواهید زندگی خود را تغییر دهید با به کارگیری قانون جذب این کار را شروع کنید

مایکل برنارد بکویت:

شما می توانید از صفر شروع کنید و بدون هیچ چیز و هیچ راهی، یک راه بسازید. تنها چیزی که نیاز است خود شما هستید که می توانید با اندیشیدن درباره ی چیزی آن را خلق کنید.

باب پراکتور:

هر آنچه را نیاز دارید جذب کنید. اگر ثروت می خواهید به آن می رسید. اگر افراد خاصی مد نظر شما هستند که می خواهید با آنها ارتباط بر قرار کنید حتما می توانید.

شما به آنچه می خواهید توجه کنید تا آن را جذب نمایید اگر روی چیزی که می خواهید تمرکز کنید هم شما به سوی آن جذب می شوید و هم آنها به سمت شما.

و…

بعد از چاپ این کتاب بسیاری از محققان و دانشمندان به این قانون و گسترش آن در جهان علاقه مند شدند.

قانون جذب ، قانون ارتعاش

قانون جذب ، قانون ارتعاش 

وقتی که انسان در حال فکر کردن هست تکرار افکار او احساساتش را شکل می دهد و این افکار و  احساسات هستند که به صورت ارتعاش و فرکانس از شما به سمت جهان ساطع می شوند و هر آنچه که طلب کرده اید را دریافت می کنید.

تمامی اتفاقات و تمامی افرادی که هم اکنون در زندگی شما هستند را خودتان با افکار و احساساتتان وارد زندگی فعلی کرده اید. ارتعاشی که شما از طریق احساسات خود به جهان می فرستید درست مثل امواج رادیو می باشد همان طور که این امواج قابل دیدن نیست اما وجود دارد فرکانسهای شما هم قابل دیدن نیست اما وجود دارد.

روزی از خواب بیدار می شوید و بی حوصله هستید و می گویید چقدر امروز کسالت آور هست و شروع به فکرهای منفی می کنید خاطرات تلخ را به یاد خود می آورید و احساستان کاملا ویران می شود تا پایان شب تمامی شرایط و وقایع دست به دست یکدیگر می دهند تا شما را در وضعیتی که بدان اندیشیده اید قرار دهند.

اما اگر صبح که از خواب بیدار می شوید شروع به شکرگذاری کنید و لبخند بزنید و کارهای خوب انجام دهید در واقع در حال پایه ریزی و جذب اتفاقات خوب و مثبت تا پایان شبتان هستید.

نکته ی مهم اینجاست که، آموزش اکثر افراد عادی جامعه در جایی ختم می شود که آموزش افراد استثنایی آغاز می شود افراد آگاه می دانند که چطور از قانون جذب استفاده کنند می دانند که این راز را چطور در زندگی خود به کار گیرند و نهایت استفاده را از آن می برند.

چگونه از قانون جذب برای رسیدن به اهداف استفاده کنیم؟

وقتی کاملا از قانون جذب و نحوه ی عملکرد آن آگاهی پیدا کردید و باور و اطمینان حاصل شد، آنگاه می توانید به راحتی آن را در زندگی خود به کار گیرید و باعث موفقیت و خوشبختی ابدی خود شوید.

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم قانون جذب چیزی از خوبی و بدی نمی داند هر آنچه شما با ارتعاش های خود برایش بفرستید همانند آن را به سوی شما می فرستد درست مثل غذایی که در رستوران سفارش می دهید وقتی به رستوران می روید چیزی را که سفارش می دهید برایتان حاضر می شود ولاغیر. پس اینجا به نکته ی مهم دیگری اشاره شد،

شما مسئول زندگی خود هستید نه هیچ کس دیگری آنچه که شما به جهان سفارش داده اید همان را دریافت کرده اید.
هیچ چیزی تصادفی ایجاد نشده است.

برخی افراد هستند که بعد از آگاهی از قانون جذب و مسئولیت پذیریشان نسبت به اعمالشان، دچار نوعی سردرگمی و ترس می شوند زیرا اینگونه افراد کسانی هستند که همیشه دیگران را مسئول رنجهای زندگیشان می دانسته اند حالا که با واقعیت روبرو شدند یاس و ناامیدی به سراغشان آمده است.

استر هیکس استاد قانون جذب

خبر خوب اینجاست که قانون جذب چراغ جادوی شماست. خانم استر هیکس در کتاب بخواهید تا به شما داده شود این موضوع را شفاف سازی کرده است. خانم استر هیکس معتقد است که پروسه ی رسیدن به یک آرزو و خواسته و یا هدف در سه مرحله انجام می شود:

1 – درخواست آرزو

قدم اول خواستن هست می توانید آنچه که هدف و خواسته شما هست را بر روی کاغذی بنویسید قبل از آن اطمینان حاصل کنید که این خواسته را از صمیم قلب می خواهید. برای جهان فرقی نمی کند که شما اهداف بزرگ می خواهید یا کوچک، اما در ابتدا سعی کنید اهدافی را انتخاب کنید که وقتی به مرحله ی دوم (باور) رسیدید ذهن خیلی مقاومت نکند. بعد از اینکه تجربه هایی در این زمینه پیدا کردید آنگاه به سمت اهداف بزرگ بروید.

2 – باور

شما در این مرحله کاملا باید باور و اطمینان داشته باشید که به خواسته خود هم اکنون دست یافته اید. این مرحله کمی سخت است زیرا مقاومت های ذهن تقریبا از اینجا شروع می شود. باید به گونه ای رفتار کنید که گویی به آرزوی خود رسیده اید. احساسی که دارید باید همان گونه ای باشد که گویی خواسته تان در مقابلتان است. در این مرحله می توانید از تصویر سازی های ذهنی استفاده کنید تا ضمیرناخودآگاهتان زودتر خودش را با تغییرات وفق دهد.

3 – دریافت

در این مرحله شما باید خودتان را آماده ی پذیرش و دریافت خواسته تان از سوی کائنات شوید. همه چیز را محیا کرده اید و حال هدفتان به سمت شما می آید البته از نظر زمان بندی آنچه که به صلاح شماست خیلی مهم هست باید صبور باشید و بدانید که اگر مراحل را درست انجام دهید خیلی زود خواسته تان به سمتتان می آید اما اگر در هر یک از مراحل شک و شبهه ای ایجاد شود هرگز منتظر اتفاقات خوب نباشید.

نقش باورها در قانون جذب

باور، در واقع تکرار هر فکر و سپس عمل کردن بدان فکر است که آن را تبدیل به یک ایمان قلبی و باور قوی و محکم می کند که در قسمت ضمیرناخودآگاه مغز ذخیره میشود. و هر گاه که نیاز باشد ذهن آن را برای شما محیا می کند بعد از مدتی دیگر شما به دنبال راههای جدیدتر نمی روید زیرا باورهایتان آنقدر قوی شده اند که اگر بخواهید آنها را تغییر دهید هرگز به راحتی نمی توانید این کار را انجام دهید.

این باورهای شما نسبت به موضوعات هستند که به صورت ارتعاش مثبت و منفی به سمت کائنات می روند و سپس قانون جذب آنها را بر آورده می کند.

به هر آنچه مدت طولانی فکر کنید آن را تبدیل به باور خود می کنید و سپس با توجه به ارتعاشی که می فرستید بر اساس قانون جذب آن را وارد زندگیتان می کنید. پس اگر شروع به نوشتن اهدافتان کنید و به آنها باور و ایمان داشته باشید و تصویرسازی کنید در حال فرستادن ارتعاش مثبت به جهان هستید و بعد از مدتی آنچه که می خواهید و یا هم سنگ آن را جذب خود می کنید.

اما چطور می توان تمامی این کارها را بدون نقص انجام داد گام اول تغییر باورهاست. باورهای منفی و محدود کننده که سالها در کنار شما بوده حتی در بیشتر مواقع وقتی شروع به تغییر آنها می کنید ترس به سراغتان می آید چون ضمیرناخودآگاهتان می خواهد شما را در همین منطقه امن نگه دارد. حتما گاها شنیده اید که برخی می گویند کلاهمان را سفت بگیریم که باد نبره، اینها صحبتهای ضمیرناخودآگاه است.

حال با توجه به نیروی قدرتمند ضمیرناخودآگاه چطور می توان باورهای منفی را تغییر داد. یکی از روشهایی که خیلی سریع بر روی باورها تاثیر می گذارد تکنین خود هیپنوتیزم و تلقین سازی برای ذهن است.

ذهن را باید برای دست یابی به چیزهای خوب شرطی کرد این کار هم توسط تصویرسازی ها و تلقین ها صورت می گیرد. نقش هیپنوتیزم و تلقین را در تغییر باورها می توانید در قسمت زیر مطالعه کنید.

نقش تلقین در تغییر باورها

تکنیک های زیادی درباره تغییر باور ها وجود دارد که هر کدام به نوبه خود جواب میدهد .

اما تکنیک خود هیپنوتیزم روشی میانبر برای تغییر باورهای مقاوم در ضمیرناخودآگاه است. این روش که در صده های اخیر بسیار مورد توجه دانشمندان و روانشناسان قرار گرفته است خیلی سریع شما را آنچه خواسته اید و طلب کرده اید می رساند.

فایلهای صوتی تلقینی خود هیپنوتیزم چگونه بر باور های ما تاثیر میگذارند

ذهن انسان از دو بخش ضمیرآگاه و ضمیرناخودآگاه تشکیل شده است تقریبا از سن پنج سالگی به بعد انسان تحت تاثیر افکار والدین و سپس محیط پیرامون قرار می گیرد و رفته رفته باورهای او شکل می گیرد و همان طور که گفتیم باورها در ضمیرناخودآگاه گرد آوری می شوند

وقتی فکری تبدیل به باور شد دیگر به راحتی نمی توان آن را تغییر داد بعضی اوقات سالها شخص با عقیده ای نادرست زندگی می کند و تجربه های نادرست را هم وارد زندگی خود می کند خود این شخص می داند که جایی از کارش اشتباه است اما هرگز بر صدد رفع آن بر نمی آید چون می ترسد که از محیط امنی که ضمیرناخودآگاه برایش فراهم کرده خارج شود. ضمیرناخودآگاه فرق بین واقعیت و تخیل را نمی داند و هر تصویری که بدان بدهی همان را واقعی قلمداد می کند.

خود هیپنوتیزم

در روش خود هیپنوتیزم ابتدا شخص با تن آرامی و تنظیم تنفس به حالت خلسه یا همان سطح آلفا  می رود سپس تصویرسازی ها و تلقین ها و تاکیدها صورت می گیرد

در ابتدا ذهن مقاومت می کند اما بعد از مدتی و به مرور زمان افکار در حالت جابه جایی قرار می گیرند افکار منفی به آهستگی از ذهن پاکسازی می شوند و افکار مثبت و جدید وارد می شوند.

در این بین احساسات نقش بسیاری زیادی دارند وقتی در حال گوش کردن به فایلها هستید سعی کنید قبل از آن به یک آهنگ مورد علاقه و یا یک فایل صوتی گوش کنید که احساس شما را خوب میکند چرا که وقتی با احساس خوب هیپنوتیزم میشوید نتایج بی نظیری را دریافت میکنید

پس حس خوب و اطمینان خاطر از دست یابی به خواسته خیلی مهم هست و ضمیرناخودآگاه هر تصویری را که شما بدان تلقین می کنید را باور می کند و حالا در این مرحله باورهای مثبت شکل گرفته اند و شما به راحتی می توانید هدف گذاری کنید و به خواسته هایتان دست یابید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن