مدیتیشن و مراقبه

چشم سوم و همه چیز درباره آجنا موسیقی باز کردن چشم سوم

در این بخش از سایت متا راز با مقاله چشم سوم در خدمت شما هستیم

1 – چشم سوم چیست ؟
2-نمای کلی چشم سوم در مذاهب مختلف
3- چشم سوم در تائوئیسم
4- چشم سوم پیروان تئوسوفیست
5- چشم سوم در اسلام
6- چشم سوم در قرآن
7-عوارض باز شدن چشم سوم
8-تکنیک هایی برای چشم سوم

چشم سوم چیست ؟

چشم سوم (که به آن چشم ذهن یا چشم داخلی نیز گفته می شود) یک مفهوم عرفانی و باطنی از یک چشم نامرئی است ، که در پیشانی ترسیم می شود و فراتر از دید معمولی را نشان می دهد.

نمای کلی چشم سوم در مذاهب مختلف

نمای کلی چشم سوم در مذاهب مختلف

در روایات معنوی دارمیک از هند ، چشم سوم به چاکرای آژنا (یا ابرو) اشاره دارد .
چشم سوم به دروازه ای اشاره دارد که به قلمروهای درونی و فضاهای آگاهی بالاتر منتهی می شود. در معنویت عصر نو چشم سوم غالباً نمادی از روشنگری یا بیرون کشیدن تصاویر ذهنی با اهمیت معنوی یا روانی عمیق شخصی است.

چشم سوم غالباً با دیدهای مذهبی ، شفافیت ، توانایی مشاهده چاکراها و پیش بینی و همچنین تجارب خارج از بدن همراه است. افرادی که ادعا می کنند توانایی استفاده از چشم سوم خود را دارند ، بعضاً به عنوان بیننده شناخته می شوند.

در هندوئیسم و ​​بودیسم ، گفته می شود که چشم سوم در حوالی وسط پیشانی ، اندکی بالاتر از محل اتصال ابروها واقع شده است ، و نمایانگر روشنگری است که از طریق مدیتیشن به دست می آید. هندوها همچنین یک “تیلاکا” (به زبان هندی یعنی خال ) را بین ابروها به عنوان بازنمایی از چشم سوم قرار می دهند که در میان آنان بسیار دیده می شود. بودایی ها چشم سوم را “چشم آگاهی” می دانند ، و این نشان دهنده ی نقطه ی برتری است که از آن روشنگری فراتر از دید جسمی فرد حاصل می شود.

چشم سوم در تائوئیسم

در تائوئیسم و ​​بسیاری از فرقه های سنتی مذهبی چینی مانند چان (که به زبان ژاپن ذن نامیده می شود) ، “آموزش چشم سوم” شامل تمرکزو توجه بر نقطه بین ابروها با بسته بودن چشم ها همراه است در حالی که بدن در حالت های مختلفی از کیونگ ( یک نوع حالت نشستن ) قرار دارد.
هدف از این آموزش این است که دانش آموزان بتوانند در تنظیم “لرزش” صحیح جهان و ایجاد پایه ای محکم که در آن می توانند به سطوح مراقبه پیشرفته تری برسند ، دست یابند. تائوئیسم می آموزد که چشم سوم که به آن چشم ذهن نیز گفته می شود ، بین دو چشم جسمی واقع شده است و با باز شدن تا وسط پیشانی گسترش می یابد.

تائوئیسم ادعا می كند كه چشم سوم یكی از مراكز اصلی انرژی بدن است كه در ششمین چاكرا قرار دارد و بخشی از نصف النهار اصلی را تشکیل می دهد ، خطی كه نیمکره های چپ و راست بدن را جدا می كند. در روایات کیمیاگری تائوئیستی ، چشم سوم بخش جلویی “فوقانی دان تین” (قسمت فوقانی سینابار) است و نام تحریک آمیز “گلوله گل آلود” به آن داده می شود.
طبق آموزه مسیحی پدر ریچارد روهر ، مفهوم چشم سوم استعاره ای برای تفکر غیر دوگانه است. به این مفهوم که عرفا از چشم اول (ورودی حسی مانند بینایی) و چشم دوم (چشم عقل ، مراقبه و تأمل) استفاده می کنند ، اما آنها می دانند که دانش را با عمق اشتباه نمی گیرند ، یا صرفاً اطلاعات صحیح با تحول. خود آگاهی. نگاه عرفانی به دو چشم اول می رسد – و هنوز فراتر می رود. ” روهر از این سطح آگاهی به عنوان “داشتن ذهن مسیح” یاد می کند.

چشم سوم پیروان تئوسوفیست

پیروان تئوسوفیست H.P. بلاواتسکی اظهار داشته است كه چشم سوم در حقیقت غده پینه آل است که تا حدی خفته است و بین دو نیمکره مغز ساكن است. خزندگان و دوزیستان از طریق یک چشم سوم پارتیال (ساختاری در ارتباط با غده کاج) که برای تنظیم ریتم شبانه روزی آنها ، و برای ناوبری انجام می شود ، زیرا از طریق نور می تواند قطبی شدن نور را حس کند. آنها ادعا كردند كه با كشيدن يك “لوله اتري” از چشم سوم ، مي توان ديد ميكروسكوپي و تلسكوپي را توسعه داد.

توسط استفان فیلیپس ادعا شده است که دید میکروسکوپی چشم سوم قادر به مشاهده اشیاء به اندازه کوارکها است. براساس این عقیده ، انسان ها در زمان های بسیار قدیم دارای چشم سوم واقعی در پشت سر با عملکردی جسمی و معنوی بودند. با گذشت زمان ، با تکامل انسانها ، این چشم آتروفی شد و در آنچه امروزه به عنوان غده کاج شناخته می شود فرو رفت. دکتر ریک استراسممن فرض کرده است که غده کاج ، که حساسیت به نور را حفظ می کند ، مسئول تولید و انتشار DMT (دی متیل تریپتامین) است ، یک آنتهوژن که به عقیده وی احتمالاً در لحظه های تولد و مرگ می تواند به مقدار زیادی دفع شود.

چشم سوم در اسلام

چشم سوم در اسلام
چشم سوم در اسلام

نماز خواندن و عبادت خداوند می تواند در طولانی مدت مسبب باز شدن چشم بصیرت یا همان چشم سوم شود. هنگام سجده کردن به قسمت پیشانی ما که آجنا نیز در همان جا قرار دارد ، فشار می آید و اگر با چشمان خود به بینی مان نگاه کنیم ، فشار بیشتری به چشم سوم خود می آوریم و این در دراز مدت میتواند چشم بصیرت مارا باز کند! اگر می خواهید بدانید حکم چشم سوم در اسلام چیست به مواردی که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم توجه کنید:

از نظر اسلام کسی که چشم سوم او باز است اگر از آن در مسیر مناسبی بهره ببرد و دل به امیال شیطانی و نفسانی خود نسپارد، هیچ گونه مشکلی وجود نخواهد داشت .

چشم سوم در قرآن

چشم سوم در قرآن نیز وجود دارد! خداوند در آیه 22 سوره قاف می فرماید:
تو در غلفت از این بودی پس ما پرده را برداشتیم و چشمانت تیزبین شد.خداوند در این آیه می فرماید پرده ای وجود دارد که سد راه دید بیشتر شما می شود. مثلا پرده ای که مانع می شود انسان بهشت و جهنم را ببیند و آن رادر ذهن خود به تصویر بکشد ! اگر این پرده کنار برود انسان میتواند از گذشته و آینده خود به راحتی باخبر شود .

خداوند در بخشی دیگر در قرآن کریم می فرماید : ان تتقوا الله یجعل لکم فرقانا «هر کس تقوا پیشه کند خداوند به او فرقان (قدرت تمیز بین حق و باطل) عطا مى‏کند».از این قسمت می شود فهمید که دو چشم انسان قابلیت دیدن هر چیزی را ندارند و انسان با استفاده از چشم سوم خود است که می تواند همه چیز را ببیند . این با استفاده از پیشه کردن تقوا و اطاعت خداوند طی مدتی طولانی به دست می آید و به انسان قدرت زیادی را میدهد.

عوارض باز شدن چشم سوم

اکنون که می دانید چشم سوم با خرد و شهود همراه است ، اما شاید از عوارض جانبی که با باز کردن چشم سوم شما به وجود می آید آگاه نباشید. به عنوان مثال ، باز کردن چشم سوم می تواند احساسات جسمی ناخوشایند را در شما برانگیزد. به همین ترتیب ، تنظیم رفتارهایتان دشوار می شود به طوری که می تواند در طی خواب منجر به تجربه های گیج کننده شود. بنابراین ، آیا این مسئله بدان معنی است که چشم سوم خود را بسته نگه دارید؟ از طرف دیگر ، آیا مزایا از هزینه های بالقوه بالاتر است؟

با پیش بینی دقیق همه این خطرات را می توان کاهش داد. برای این منظور ، ما تکنیک هایی را پیشنهاد می کنیم که به شما کمک می کند اطمینان حاصل کنید که چشم سوم شما، به جای ترسیدن از آن می تواند شما را ازمنبع توانمندسازی برخوردار کند.

بازشدن چشم سوم

تکنیک اول

اگر چشم سوم شما در زمانی باز می شود که انتظار ندارید و نمی توانید آن را مدیریت کنید به طور حتم خواب شما را به شدت مختل می کند ، به ویژه ممکن است خوابها و کابوسهای خاصی را تجربه کنید که برخی از آنها می توانند ترسناک باشند. همچنین ممکن است با احساس خستگی از خواب بیدار شوید و تصاویر رویاهای خود را در طول روز ببینید که باعث می شود تمرکز یا آرامش خود را از دست بدهید .

به همین منظور مدیتیشن قبل از رفتن به رختخواب می تواند به شما در مقابله با این عارضه احتمالی چشم سوم کمک کند زیرا ذهن شما را برای ورود به حالت آرام و متعادل ترغیب می کند که باعث کاهش ورودیهای نامناسب توسط چشم سوم می شود.

تکنیک دوم

هنگامی که چشم سوم شما برای اولین بار باز می شود ، شهود ریز و درشت شما ، ممکن است بیشتر از اینکه مانند یک هدیه باشد احساس سنگینی به شما بدهد . مثلا ممکن است آنقدر خوب پیش بینی کنید که چه اتفاقی در زندگی شما خواهد افتاد (یا اینکه دیگران چگونه رفتار می کنند) و این شهود این احساس را به شما بدهد که جای مفید بودن آن را ترسناک بدانید.
با گذشت زمان ، شما به دقت بالای خود در احساسات درونی تان عادت می کنید.هدف ما در این درس این نیست که سعی کنید احساسات درونی خود را سرکوب کنید بلکه باید فرکانس آنها را کاهش دهید و اصلا سعی نکنید که آنها را از خود دور کنید زیرا دور کردن آنها باعث می شود که با شدت بیشتری عقب نشینی کنند و همانطور که در بالا ذکر شد ، به شکل رؤیاها به سمت شما بیایند.
برای مقابله با پیش بینی های دقیق که در اثر باز کردن چشم سوم شما ، اتفاق می افتد سعی کنید به خود یادآوری کنید که این شهودها به شما در انتخاب مناسب کمک می کنند. اگرچه در ابتدا عجیب و غریب به نظر می رسد ، اما این طرز فکر کلید آینده ای شادتر و آگاه تر است.

تکنیک سوم

گاهی اوقات ، مردم داشتن شجاعت و عدم دلهره و ترس را ( از باز کردن چاکرای چشم سوم خود ) گزارش می کنند ، زیرا احساس غیرقابل شکست بودن یا فوق بشری می کنند . باز شدن چشم سوم می تواند بسیار با قدرت همراه باشد و با توانمندسازی خود ، اغلب افزایش چشمگیر اعتماد به نفس را به دنبال خود آورد .

بنابراین ، برای اطمینان از سالم بودن این بی باک بودن چه باید کرد؟
در مرحله اول ، توجه به این نکته مهم است که چشم سوم باز شما در ابتدا ناخودآگاه عمل نمی کند ، بنابراین ، بسیار مهم است که با دقت و خود آگاه در مورد همه کارهایی که در زندگی تصمیم می گیرید فکر کنید.
ثانیاً ، مهم است که بخش های عقلانی ذهن خود را به طور منظم درگیر کنید تا اطمینان حاصل کنید که از ورودی های منطقی استفاده می کنید تا شهود خام

تکنیک چهارم

هنگامی که شما فعالیت روحی خود را آغازمی کنید ، بخشی از بدن شما را ترک می کند و به جای دیگری سفر می کند. این به طور معمول در هنگام خواب در شب اتفاق می افتد ، در این هنگام ممکن است روح یا ذات شما از بدن جسمی شما بلند شود و احساس ترس و گیجی به شما بدهد. همانطور که با باز کردن چشم سوم خود از نظر معنوی قدرتمندتر می شوید ، این قدرت می تواند در مواقع غیرقابل پیش بینی پدیدار شود و این در ابتدا می تواند دشوار باشد.

ترفند در اینجا این است که بدانیم هیچ چیز ذاتی خطرناکی در مورد پیش بینی آسترال وجود ندارد. شما نمی توانید “خارج از بدن” گیر کرده باشید. بعلاوه ، در دوره ای که موقتاً از آن جدا می شوید ، هیچ چیز بدی برای بدن شما رخ نخواهد داد. سعی کنید تجربیات پیش بینی طالع بینی را به عنوان سیگنال هایی نشان دهید که علم شهودی شما در حال شدت گرفتن است و شما در حال مطابقت با جهان هستید. هنگامی که این نوع تجربه عادی تر شود ، حتی می توانید آن را لذت بخش یا عمیق بدانید.

تکنیک پنجم

هنگامی که چاکرای چشم سوم شما بیش از حد اندازه باز شود ، ممکن است برخی از عوارض جسمی را که در بالا مورد بحث قرار داده ایم را تجربه کنید. برجسته ترین آنها این است که ممکن است شما نسبت به نور دچارحساسیت شوید و نور خورشید روشنتر ودیدن رنگ های زنده تقریباً برایتان عذاب آور باشد .

علاوه بر این ، ممکن است سردردهای ناراحت کننده ای که پزشک شما آن راغیرقابل توضیح می داند را تجربه کنید نباید با این علائم (که نشان دهنده داشتن چشم سوم است) بیش از حد حساس برخورد کنید. بنابراین لازم و مهم است که روی تعادل چارکرای چشم سوم خود (بیشتر در مورد زیر) کار کنید.

علاوه بر این توازن ، به شما كمك می كند قرار گرفتن در محیط های تحریک کننده را محدود كنید. برای مثال ، شما می توانید به تدریج وبا افزایش زمانی هایی که در خارج از خانه می گذرانید ، کم کم و به آرامی به چشم سوم خود اجازه دهید تا با دیدنی ها و صداهای شدیدی که می بینید و میشنوید ، سازگار شود. در همین حال ، استراحت بدن شما به کاهش تنش در عضلات سر شما نیز کمک می کند و به طور بالقوه سردردهای شما را کاهش می دهد.

تکنیک ششم

اگر هدف فقط باز کردن چشم سوم باشد می تواند به احساس سردرگمی و وحشت منجر شود. زیرا سیل جدید اطلاعات می تواند شما را بی ثبات کند و به این ترتیب از خود سوال کنید که چطور می توانید آن را ببندید در برخی موارد ، حتی می توانید از خود سؤال كنید كه آیا راهی برای بازگشت به گذشته وجود دارد یا خیر.
با این حال ، یادآوری این نکته ضروری است که شما فقط به اطلاعاتی که قبلاً در اطراف شما وجود داشته است ، دسترسی پیدا می کنید.

شما آینده را تغییر نمی دهید یا افکار دیگران را نمی خوانید. شما فقط می توانید به مواردی که تاکنون از آنها استفاده نکرده اید دسترسی پیدا کنید و بدانید که چگونه می توانید آنها را تفسیر کنید.
باز شدن چشم سوم زمانی می تواند ترسناک به نظر برسد که آن را صرفا افزایش دهنده ظرفیت خود ببینید . بنابراین سعی کنید این گونه به خود یادآوری کنید که باز کردن چشم سوم بیدار شدن معنوی شماست و واقعاً می تواند خوب باشد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن