قانون جذب

باور چیست چگونه از باورهای کهنه و محدود کننده رها شویم؟

در این مقاله از سایت متاراز با تعریف دقیق باور و قدرت نظام باورها آشنا میشویم.  همچنین درک خواهیم کرد که باورهای ما چطور شکل می گیرند و ما چطور می توانیم با تغییر باورهای گذشته و باورهای محدود کننده، زندگی امروز خود را تغییر دهیم و به زندگی که همیشه آرزویش را داشته ایم دست پیدا کنیم.

همان طور که می دانیم برای دست یابی به خواسته هایمان ابتدا باید باورهایی که از گذشته تا به امروز داشته ایم را از ذهن پاک کنیم، به جای باورهای کهنه و قدیمی باورهای جدید و ماثر را جایگزین کنیم.

 

باور چیست؟

باور چیست

 

باور یا اعتقاد همان ذهنیتی است که در ضمیرناخودآگاه که در مطلب قبل آن را مطالعه کردیم، قرار دارد وقتی که یک فکر یا اندیشه چندین بار در ذهن تکرار می شود تبدیل به باوری مقاوم شده و در ضمیرناخودآگاه به صورت آرشیوی از اطلاعات گردآوری می شود.

در طول زندگی وقتی با موضوعی مواجه می شویم و به دنبال راهکار هستیم به ضمیرناخودآگاه یا به عبارتی در جایی که باورها و اعتقاداتمان وجود دارند رجوع می کنیم و سپس بر طبق اطلاعات قبل عمل می کنیم . نتیجه ی زندگی امروز ما همان باورهای ما هستند که به آنها ایمانی قوی داریم. به طور مثال اگر روزی آسمان ابری باشد باز هم ما باور و ایمان داریم که خورشید در آسمان هست.

اگر ثروتمند هستیم یا فقیر اگر خوشحال هستیم یا غمگین اگر سلامت هستیم یا مریض همه و همه مربوط به نوع اعتقادات و باورهای ما هستند.

گاها شنیده ایم که در اطرافیان شخصی هست که می گوید من خیلی بد شانس هستم و شما به وضوع این بدشانسی را در زندگی او می بینید و شاید حتی به او حق بدهید اما در اصل موضوع اینجاست که با تکرار اینکه، من بدشانس هستم این مسئله به صورت باوری سخت و مقاوم در ذهن شخص قرار گرفته و هر عملی از او سر می زند، نتیجه چیزی جز اتفاقات بد نیست.

پس باور، در ضمیرناخودآگاه در اثر تکرار اندیشه و افکار تکراری جمع آوری شده. و به صورت آرشیوی از ایمان و اعتقادی قلبی در آمده و به انجام پذیر بودن یا نبودن کاری می پردازد. قدرت باورها انسان را به بالاترین نقطه یا پایین ترین نقطه می رساند.

خبر خوب اینجاست، همان طور که امروز باورهایتان شما را انسانی ناامید و منزوی کرده است با تغییر باورها و اعتقاداتتان می توانید انسانی امیدوار و موفق و خوشبخت شوید.

 

باورها چگونه شکل می گیرند

باورها چگونه شکل می گیرند

 

جالب است بدانید، که باورها چطور و چگونه در ذهن ما شکل می گیرند و ساخته می شوند.
زمانی که ما متولد می شویم ذهن مان درست مثل لوحی سفید و خالی از هر چیزی هست و تا سن 5 سالگی عموما هر فردی به صورت آگاهانه زندگی می کند.

اغلب کودکانی که در این سن هستند شاد و سرزنده اند. زیاد از ترس و اضطراب چیزی نمی دانند بی پروا هستند و برای دست یابی به آنچه که می خواهند بدون هیچ تردیدی عمل می کنند. همه چیز از نظر کودکان دست یافتنی ست.
اما به مرور زمان تحت تاثیر الگوهای فکری و رفتاری خانواده اولیه خود یعنی پدر، مادر، یا هر کسی که در حال بزرگ کردنمان هست قرار می گیریم .
کم کم ورودیهای مختلف وارد ذهن انسان می شود مثل: به آتش دست نزن میسوزی، یا هوا سرد است سرما می خوری، یا پول در آوردن خیلی مشکل هست، یا برای ازدواج هیچ مورد خوبی پیدا نمیشه دیگه جوانها مثل سابق نیستند و ….

ورودیهای مختلف از طریق خانواده ی اولیه وارد ذهن می شود و با تکرار آنها تمامی این اطلاعات کم کم وارد ضمیرناخودآگاه انسان می شود و تبدیل به باورهایی سخت و مقاوم می شوند.

در اینجاست که زندگی آگاهانه جای خود را به زندگی کردن توسط اطلاعاتی که در ضمیرناخودآگاه گردآوری شده است می دهد. سپس انسان وارد اجتماع بزرگتر می شود باز هم ورودیهای مختلف ذهن او را تحت تاثیر خود قرار می دهند. در این بین رسانه ها و شبکه های اطلاع رسانی نقش بسیار زیادی را ایفا می کنند. آنها هر آنچه را که می خواهند به اشکال مختلف، با تکرار برنامه های خود وارد ذهن انسان می کنند.

به طور کلی پیروی بدون آگاهی، از تفکرات دیگران، چیزی جز باورهای محدود کننده برای افراد به ارمغان نمی آورد. باورهای کهنه و محدود کننده ای مثل من بد شانس هستم، من ارزش پولدار شدن را ندارم، خانواده ی پولداری نداشتم پس منم پولدار نمی شم. موفقیت برای از ما بهتران است و …..

لازم است بدانید در این بین انسانهایی هم هستند که حد و مرزها را می شکنند و به دنبال حقیقت می گردند و در نتیجه باورهای محدود کننده ای که در ضمیرناخودآگاهشان طی سالهای بسیار گرد آوری شده را کنار می گذارند و به موفقیت دست می یابند.

 

چطور باورهایمان را تغییر دهیم؟

چطور باورهایمان را تغییر دهیم

 

وقتی به تغییر باورها فکر می کنیم به نظر کاری بسیار سخت و وقت گیر می آید اما فقط با دانستن چند راه کار ساده و عمل به آنها خیلی راحت می توانید باورهای خود را تغییر دهید و به تمامی خواسته هایتان دست یابید.

به نظر شما چرا باید باورهای خود را در صورت نیاز تغییر دهیم خیلی واضح است چون برای دست یابی به خواسته و آرزوهایمان باید راهی متفاوت از مسیر قبل را داشته باشیم. و گام اول برای تغییر باورها شناسایی باورهای غلط و سپس پذیرش اشتباه بودن آنهاست.

هر انسانی برای تغییر باورهایش، در ابتدا باید باورهای اشتباهش را شناسایی کرده و بپذیرد، اطلاعاتی که تا به امروز کسب کرده است درست نبوده. زیرا اگر این اطلاعات کامل و ارزنده باشد پس نتیجه ی زندگی امروزش بسیار عالی و رضایتمند است  در غیر این صورت مشکل در جایی از ذهن انسان است.

یعنی باورهایی که در ضمیرناخودآگاه گردآوری شده اند و ایمان بسیار قوی در پشت این اطلاعات قرار دارد. اما وقتی انسان آگاهی پیدا می کند و می پذیرد که اطلاعات و دانسته های فعلیش اشتباه است حال گام اول که همان تغییر باورها است را بر می دارد و سپس به دنبال راهکارهایی می گردد که بتواند تغییر باورهایش را عملی کند و زندگی خود را به سمت شگفتی تغییر دهد.

 

راههایی برای تغییر باورها

1 – تلقین و تکرار جملات تاکیدی

همان طور که با تکرار افکار و رفتارها، باورهایتان شکل گرفته است، همان طور هم با تکرار جملات تاکیدی و مثبت می توانید بر ضمیرناخودآگاه خود وارد شوید و باعث تغییر باورها شوید.

البته برخی از افراد هستند که تاثیر جملات تاکیدی را کمتر می دانند چون عقیده دارند که اینها فقط جملات معمولی هستند.

اما جالب است بدانید که وقتی شما در حال گفتن جملات تاکیدی هستید در اصل در حال فرستادن ارتعاش و فرکانس به جهان هستید و با توجه به قانون مهمی که در جهان وجود دارد و همان قانون جذب هست هر آنچه که زیاد به آن بیاندیشید یا رفتار کنید همان برای شما اتفاق می افتد.

این شما هستید که با استفاده از تواناییهای خود باید به خودتان کمک کنید و این شما هستید که باید از قدرت افکار خود کاملا آگاه باشید این شما هستید که باید باعث تغییر خود و دیگران شوید.

جملات تاکیدی در اصل بعد از مدتی ذهن شما را نسبت به آنچه که می گویید شرطی می کند و با تکرار آنچه که می خواهید وارد زندگیتان می شود. وقتی تکرار می کنید که من ذهنی ثروتساز دارم پس کم کم ذهن در حال باورسازی های جدید هست و به دنبال راههایی می گردد که شما را ثروتمند کند.

2 – استفاده از تکنیک EFT

تکنینک ای اف تی

 

یکی از روشهایی که در دنیای مدرن امروز بسیار مورد توجه واقع شده است انجام تمرین ای اف تی یا ضربه زدن به نقاط مشخصی از بدن می باشد. باوری را که می خواهید آن را تغییر دهید در ذهن خود بیاورید و سپس تمرین ای اف تی را انجام دهید. این روش ظرف مدت زمان کوتاهی تاثیر خود را به شما نشان می دهد.

3 – پاکسازی افکار و اندیشه های گذشته

جمله ی بسیار معروفی هست که با گفتن آن به مرور زمان تمامی باورهای محدود کننده تان از بین می رود و ذهنتان از هر باور کهنه ای پاکسازی می شود: متاسفم، مرا ببخش، متشکرم، دوستت دارم. شاید به نظر جمله ای ساده بیاید اما با گفتن این تمرین معجزه را خواهید دید.

4 – تمرینات خود هیپنوتیزم

یکی از روشهای بسیار تاثیر گذار انجام تمرینات خود هیپنوتیزم صوتی است که به صورت فایلهای تمرینی و آموزشی در اختیار شما قرار می گیرد در این روش شما با رفتن به خلسه یا همان خواب مصنوعی سطح هوشیاری ذهنتان پایین می آید سپس به راحتی می توانید باورهای قدیمی را از بین ببرید و باورها و اعتقادات جدید را جایگزین کنید. در این روش بعد از چند بار انجام تمرینات ذهن به راحتی شرطی می شود و تلقینها و تاکیدها را به راحتی می پذیرد و هر باوری که به صورت مانعی بر سر راه موفقیت قرار دارد را تغییر می دهد.

5 – حذف دوستان و آشنایانی که باورهای منفی و محدود کننده دارند

شاید شما هم در اطرافیان خود کسانی را دارید که گاها باعث رنجشش شما می شوند شاید کسانی باشند که مدام از اوضاع بد و وخیم صحبت می کنند مدام از جنگ ها و خبرهای تلخ صحبت می کنند.

شاید بارها خواسته اید که آنها را کنار بگذارید اما بنا به دلایلی نتوانسته اید. اما بدانید که این افراد باعث درجا زدن شما می شوند چون همین افراد هستند که الگوهای منفی خود را به راحتی با تکرار وارد ذهن شما می کنند. همین تکرارها باورهای شما را شکل می دهد و بعد از مدتی خواهید دید که شما هم دچار  افکار و اندیشه های  همین افراد شده اید.

گاهی اوقات هست که این افراد شامل خانواده ما هستند در این صورت از روش بی توجهی به کلامشان استفاده کنید وقتی آنها مشغول صحبت هستند برای چند لحظه محل را ترک کنید یا در فکر خود به جملات تاکیدی بپردازید.

 

دانلود فایلهای صوتی خودهیپنوتیزم و قانون جذب

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن