مدیتیشن و مراقبه

مراقبه و مدیتیشن صوتی

 

مدیتیشن یا مراقبه صوتی برای آرامش سلامتی ثروت و فراوانی جذب همسر دلخواه سایت متا راز که توسط خانم مریم رضایی با کیفیت بالا تولید شده است جهت استفاده عموم به صورت رایگان قابل دانلود است در صورتیکه آشنایی با مراقبه یا مدیتیشن ندارید قبل از دانلود فایل صوتی مراقبه مقاله زیر را بخوانید.

موضوع فایل های صوتی مدیتیشن و مراقبه به ترتیب زیر است
فایل صوتی آرام بخش برای داشتن خواب راحت و کاهش استرس ونگرانی
فایل صوتی فراوانی
فایل صوتی مدیتیشن آرامش
مدیتیشن صوتی برای کاهش استرس

 دانلود رایگان فایل های صوتی مراقبه و مدیتیشن با صدای خانم مریم مریم رضایی

مراقبه و مدیتیشن صوتی آرامش ذهنی فایل صوتی مراقبه و مدیتیشن برای جذب همسر فایل صوتی مراقبه و مدیتیشن برای سلامتی فایل صوتی مدیتیشن برای ثروت و فراوانی فایل صوتی مدیتیشن شادی و نشاط فایل صوتی مراقبه و مدیتیشن رسیدن به آرزوها

آموزش استفاده مراقبه صوتی

برای گوش کردن به فایل های صوتی مراقبه میتوانید همانند فایل های صوتی خود هیپنوتیزم ابتدا یه هدفون تهیه کنید و مکانی آرام را برای مراقبه انتخاب کنید. بهتر است برای با بردن کیفیت مراقبه  از لباسی راحت  و آزاد استفاده کنید برای مراقبه صوتی بهتر است از یک هدفون استفاده کنید  تا تمامی حواس شما فقط به صدای آهنگ و صدای گوینده باشد. سعی کنید مکانی ساکت قرار بگیرید. بدن خود را ریلکس کنید و خود را به صدای صوت بسپارید.

طریقه انگشتان دست در مراقبه

همان طور که مقاله قبلی با عنوان مراقبه چیست ؟ انواع مراقبه ، آرامش واقعی با مراقبه  به صورت کامل توضیح دادیم علاوه بر فایل صوتی برای مدیتیشن و مراقبه میتوانید از روش های دیگر برای مراقبه و مدیتیشن  استفاده کنید.
در روزهای اول شروع تمرینات مراقبه می توانید از دو دقیقه شروع کنید و سپس پنج دقیقه و همین طور زمان را بالاتر ببرید شاید در روزهای اول کمی برایتان سخت باشد اما ادامه دهید تا جایی که این کار به صورت عادتی مثبت در می آید و سپس شما تاثیرات شگفت انگیز آن را بر جسم و روح خود می بینید.

تعادل ذهن

مراقبه صوتی به شما کمک می کند که از استرس و اضطراب دور شوید و تمرکز و تعادل ذهنتان بالا برود و در تقویت حافظه به شما کمک بسیاری می کند. و از همه مهمتر اینکه مراقبه شما را به نوعی آگاهی قلبی می رساند و فواید دیگر که در مقاله ی قبل توضیح آن داده شد.

یکی از مباحثی که در مراقبه صوتی مطرح می شود جذب پراناها و حباب های انرژی هست که در زیر به توضیح آن می پردازیم.

نقش پرانا و حباب های انرژی در مراقبه

نقش پرانا و حباب های انرژی در مراقبه

در ابتدا باید تعریفی از پرانا و حباب های انرژی داشته باشیم. پرانا در واقع همان انرژی حیات است که به صورت آشکارا در جهان وجود دارد  پرانا از طریق تنفس منظم وارد بدن می شود.  پرانا نیرویی هست که در کل جهان هستی و در پیرامون همه چیز قرار میگیرد. پرانا مرز بین بدن انسان و روح انسان است وقتی پرانا یا همان انرژی حیات کم رنگ می شود و یا از بین می رود مرگ اتفاق می افتد. یا در مواردی دیده ایم که برخی انسانها از انرژی بالاتری نسبت به سایر افراد برخوردارند این افراد کسانی هستند که انرژی حیات در آنها بسیار زیاد است که البته این پراناها را می توانند برای مقاصد خیر یا شر استفاده کنند.

تنظیم تنفس

پرانا عمل تنظیم تنفس است و شما از طریق تنظیم صحیح تنفس می توانید کنترل و تعادل ماثری را در بدن و جسم خود به وجود آورید و به میزان لازم پراناها را وارد کالبد فیزیکی خود کنید که این کار سلامت روح و جسم شما را تضمین می کند. وقتی پرانا به میزان لازم در بدن شما وارد شود حتی می توانید بیماری های سخت را نیز درمان کنید.

پراناها با فعالیت های مغز ارتباط مستقیم دارند برای همین است که در مراقبه ما می توانیم پراناها را راحتتر جذب کنیم زیرا در مراقبه به تمرکز ذهن و فکر می رسیم و از طریق آرامش ذهن و اندیشه ها پراناها خیلی راحت وارد کالبد فیزیک و کالبد اختری می شوند. در مراقبه های صوتی وقتی که در حال نفس های عمیق هستید فقط هوای اتمسفری را وارد بدن نمی کنید بلکه در اصل در حال وارد کردن پرانا یا همان انرژی حیات به داخل بدنتان هستید که این کار را بسیار آرام و ریلکس باید انجام دهید.

درمراقبه های صوتی وقتی به پراناها اشاره می شود آنها را باید به صورت حباب های انرژی نورانی تصور کنید تا بتوانید پراناها را راحتتر تجسم کنید.

نتایج مراقبه برای آرامش

مراقبه علاوه بر اینکه آرامش عجیبی را در مغز به وجود می آورد به صورت غیر قابل باوری ذهن انسان را متحول و در مسیری مثب قرار میدهد با توجه به اینکه مراقبه و مدیتیشن در افراد مختلف نتایج و فواید مختلفی دارد ولی وجه مشترک آن را در زیر آورده ایم.
مراقبه صوتی باشد، یا انواع دیگر مراقبه باعث کاهش امواج بتا در مغز میشود به این دلیل که در مراقبه پردازش سریع  اطلاعات که همواره در حال انجام است به مقدار بسیار زیادی متوقف میشود جالب است بدانید این آمار مربوط به عرفا یا افراد اهل مراقبه نیست، بلکه دانشمندان با استفاده از تکنولوژی جدید اف‌ ام‌ آر‌ آی (fMRI) توانسته اند فردی را که به مدت 25 دقیقه مراقبه صوتی یا هر مراقبه دیگری را انجام داده مورد آزمایش قرار دهند تا از وجود چنین تغییراتی از مغز او با خبر شوند.

فواید اثبات شده مراقبه

افزایش تمرکز 

افرادی که به صورت مرتب مراقبه انجام میدهند پس از مدت کمتر از 30 روز افزایش تمرکز در مغز خود را کاملا درک میکنند

کاهش استرس 

شاید این نکته هم درباره مراقبه جالب باشد افرادی که مراقبه صوتی گوش میکنند و یا مراقبه تنفسی انجام میدهند به مرور برخی از سلول های عصبی آنها توانایی خود را از دست میدهد و یا ضعیف میشود این موضوع در برداشت اول شاید کمی منفی به نظر برسد اما دقیقا برعکس است .

دقت کنید :

بخشی در مغز انسانها وجود دارد  به نام Me Center که این بخش ناحیه میانی کورتکس پری فرونتال است (افرادی که به صورت دائم و حرفه ای مراقبه انجام میدهند این موضوع را میدانند)  این قسمت از مغز وظیفه دارد اطلاعات و باورهای ما را که در مخزن ضمیر ناخودآگاه بر اساس تجربیات ما ذخیره شده است را پردازش کند

در حالت معمول مغز انسان ، شاخه های عصبی منشعب شده از  ترس و حس‌های بدنی مغز در بخش Me Center بسیار قوی هستند. زمانی که احساس ترس یا ناراحتی را تجربه می‌کنید، یک واکنش قوی در بخش Me Center ایجاد می‌شود که باعث می‌شود ترس یا در معرض خطر قرار گرفتن را تجربه و احساس کنید.

قدرت و فواید مراقبه در این نکته خود را نمایان میکند که تمام احساست و ترس های منفی که این پیام را به سطح آگاه مغز ما میرسانند کم کم ضعیف میشوند و دقیقا به همین دلیل هم هست که انسان پس از مراقبه با نشاط تر و شادتر است چرا که وقتی استرسی وجود نداشته باشد شادی نمایان میشود .

برخی دیگر از افراد شرقی که مراقبه بخشی از سنت و دین آنهاست اعتقاد دارند که زمان مراقبه یک ضمیر ناظر در درون ما است که زمان مراقبه به بخش های تاریک وجود ما یا همان ترسی های بی دلیل ما رسوخ میکند و ذهن ما را پاکسازی میکند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن